مولف مقاله : بابک چهارباشیان |  منبع مقاله : . |  تاريخ مقاله : ۱۳۹۶/۰۷/۰۱
.
عنوان مقاله : راهکارهای ساده برای جلوگیری از خراب شدن خودرو


راهکارهای ساده برای جلوگیری از خراب شدن خودرو
پیش از اینکه کارتان به امداد خودروها بیفتد

بابک چهارباشیان: قدر ثانیه‌ها رو شهرنشینان از «اوسین بولت» نیز بیشتر می‌دانند. ثانیه‌های ارزشمندی که بسیاری از شرکت‌ها را به سمت خدمات زمان محور سو داده است. انواع اقسام سرویس‌هایی که برایتان زمان خواهد خرید. از اینترنت بانک و خدمات الکترونیکی گرفته تا خدمات خودرو در هر محلی که شما بخواهید. امدادهای خودرویی نیز جزء همین خدمات می‌باشند. تعمیر و راه‌اندازی خودروی شما در همان محلی که از کار افتاده است. اما باز هم در بهترین و خوش‌بینانه‌ترین حالت علاوه بر هزینه ریالی خرابی خودرو برای شما زمان بر نیز خواهد بود. این بار هم به قول قدیمی‌ها گریزی می زنیم و می‌گوییم همواره "پیشگیری بهتر از درمان است". 
در این مطلب به راهکار های ساده‌ای اشاره خواهیم کرد که احتمال نیاز شما به امداد خودرو ها را کم و کمتر خواهد کرد. 

۱- از باتری خودرو غافل نشو
یکی از شایع‌ترین موارد درخواست امداد، مشکلات مربوط به باتری است. بسیاری از مرکز تماس‌های شرکت‌های امداد با این جمله مواجه می‌شوند که "خودرو استارت نمی زند". 
برای تست وضعیت شارژ در باتری‌های اسیدی، دانسیته اسید هر خانه باتری را توسط هیدرومتر و میزان ولتاژ تولیدی باتری را توسط ولت‌متر اندازه‌گیری کنید.
در صورت کلی روش های سنتی تست باتری را فراموش کنید. زمانه تغییر کرده است. دستگاه تستر باتری وسیله مطمئنی جهت تست باتری است؛ این دستگاه قادر به تست حقیقی باتری زیر بار کامل است. اگر باتری خراب باشد توان جریان‌دهی آن در حالتی که حتی شارژ کامل گردیده پایین‌تر از حد نرمال است، در صورتی که بتوان از باتری یک جریان ثابت 60 تا 180 آمپر در بازه زمانی 10-15 ثانیه کشید. ولتاژ دو سر آن در صورتی که خراب باشد چند برابر حالت معمولی دچار افت می‌گردد.
توسط یک ولوم جریان تست باتری تنظیم شده و توسط یک ولوم دیگر زمان تست باتری تنظیم می‌گردد؛ با فشردن کلید استارت از باتری جریانی در محدوده جریان تنظیم شده کشیده می‌شود این عمل توسط یک مقاومت متغییر صورت می‌گیرد یعنی هرچه ولتاژ دو سر باتری پایین آیدمقاومت نیزطبق رابطه I=V/R جهت حفظ جریان پایین‌تر می آید.
دستگاه پس از تست توسط تحلیل نمودار (ولتاژ، جریان، زمان) ناحیه سلامت یا خرابی باتری را مشخص می‌نماید. و نتیجه حاصل را می‌توان به همراه سه پارامتر ولتاژ نهایی جریان نهایی و نتیجه اصلی در پایان تست روی نمایشگر دستگاه تستر مشاهده نمود.

۲- گوشت به صدا حساس باشد 
خیلی از ایرادات خودرو نیز به مانند بدن انسان که با درد به ما اخطار می‌دهند، در ابتدا با صداهایی نا متعارف همراهند. صداهایی از جلوبندی خودرو، گیربکس، موتور که آلارم یک اتفاق ناگوار را به ما می‌دهند. پس با بلند کردن صدای سیستم صوتی موقتاً مشکل را از سر خود و خودرو زبان بسته باز نکنید. سریعاً با مراجعه به تعمیرگاه‌ها و نمایندگی‌های مجاز از پیشرفت موضوع جلوگیری کنید. 

۳- سرویس‌های دوره‌ای فراموش نشود 
شاید راحت‌ترین کار مطالعه صفحه مربوط به سرویس‌های دوره‌ای خودروی‌تان باشد. باور کنید این سرویس‌ها فقط در زمان گارانتی خودرو نبوده و مادامی که خودرو قادر به حرکت است، این سرویس‌ها می‌بایستی جدی گرفته شوند.
خودرو شما که بالغ بر ۳۰ هزار قطعه در آن استفاده شده است. اگر دست به آچار نیستید و از سرویس‌های معمول خودرو سر در نمی‌آورید حداقل به نمایندگی‌های خودرو خود اطمینان کرده و هر از گاهی سری به آنها بزنید که قبل از ایرادات اساسی موتوری و گیربکس، آنها به داد خودرو شما برسند. بصورت مرتب قوای محرک و نحوه کارکرد آن را بررسی کنید. 
در سرویس‌های دوره‌ای خودروها که در دفترچه آنها ذکر شده است معمولاً فیلترهای هوا، روغن، بنزین، تهویه اتاق و شمع‌ها، روغن موتور که مواردی مصرفی هستند تعویض می‌شوند که سهم بسزایی در کاهش مصرف سوخت خواهند داشت، شامل بررسی شمع‌ها و سنسور اکسیژن می‌شود.

۴- به تعمیرگاه های مجاز مراجعه کنید 
دیگه دوره زمانه گاراژ و "اوس احمد" و "هوشنگ خوان" به سرآمده است. خودروسازان و خدمات پس از فروش آنها تمامی قطعات و سرویس‌های خود را گارانتی کرده و با تعویض( بجای تعمیر ) قطعات مصرفی کم قیمت اما مهم شما را نیازمند امداد نمی‌کنند. شاید در ابتدا هزینه‌های این قبیل نمایندگی‌ها کمی بیشتر از تعمیرگاه‌های متفرقه باشد اما باور کنید ارزش گرفتاری‌های بعدش را به هیچ وجه ندارد. 

۵- چراغ های پشت آمپر تزیینی نیستند 
بارها در خودروهایی دیده‌ام که پشت آمپرشان از چراغانی و آزین بندی یک عروسی نورانی و پر رنگ لعاب تر بوده است. چراغ بنزین، روغن، استپ، چک موتور، ABS و هر چه که دلتان بخواهد. خواهر من برادر من، تک تک این علایم به معنای بروز مشکلی در خودرو شما و به دنبال آن، تماس با مراکز خدماتی خودرو شماست. از کنار آنها بی‌توجه نگذرید. 
برای مثال با به انتها رسیدن لنت‌های ترمز و پایین آمدن سطح روغن ترمز، سر پیچ ها و به هنگام تلاطم خودرو، چراغ ترمز دستی چشمک خواهد زد که با بی اهمیتی خودرو شما در محلی نا معلوم، با مشکل اتمام لنت مواجه خواهد شد. 

۶- وضعیت سلامت لاستیک ها را بررسی کنید
فشار باد لاستیک خودرو باید به اندازه‌ای باشد که از طرف کارخانه سازنده اتومبیل توصیه شده است.. بازدید هر 2 هفته یکبار فشار باد لاستیک‌ها را در برنامه خود بگنجانید. که در صورت وجود مشکل در لاستیک قبل از امدادی و اورژانسی شدن آن، با خیال راحت به داد آن برسید. 
لاستیک‌های پهن‌تر از حالت توصیه شده در دفترچه راهنمای خودروی‌تان نیز نه تنها به افزایش مصرف سوخت دامن خواهد زد، در بلند مدت به متعلقات جلوبندی آسیب‌های جدی وارد خواهد کرد. آسیب‌هایی که اغلب امکان مرتفع کردن آنها به دست امدادگران ممکن نبوده و خودرو می‌بایستی به نمایندگی و تعمیرگاه منتقل شود. 

۷- بی بنزین نمونی 
تماس‌های زیادی با مراکز تماس امداد خودروها گرفته شده و اعلام اتمام بنزین در جاده و شهر می‌شود. اغلب این افراد مشکل نمایشگر درجه سطح بنزین در باک خودرو را داشته‌اند که به علت بی توجهی به آن در ناکجا آباد گرفتارشان کرده است. مواردی هم مشاهده شده که راننده عزیز کاملاً با علم به وضعیت سطح بنزین و مسافت قابل پیمایش، با بی تدبیری تمام دل به جاده زده است. 

۸- سطح روغن ها رو چک کنید 
بسیاری از راننده‌ها بر این باورند که تنها قبل از سفر می‌بایستی روغن موتور و سطح آن مورد بررسی قرار دهند. بد نیست بدانید اغلب کارشناسان توصیه می‌کنند جهت بوجود نیامدن هر گونه مشکل احتمالی لازم است روغن موتور خودرو در هر 1000 کیلومتر بررسی شود. اما نحوه این کار به شرح ذیل است. 
حداقل 5 دقیقه پس از خاموش کردن موتور، سطح روغن خود را چک کنید. میله اندازه گیری روغن موتور(گیج) را خارج نمایید. گیج را با یک دستمال تمیز کنید و دوباره سر جای خود قرار دهید. چند ثانیه صبر کرده و دوباره آن را خارج نمایید.سطح گیج را با توجه به علامتهایMIN و MAX چک کنید. اگر سطح روغن پایین تر از MIN باشد باید روغن اضافه نمایید.
در برنامه بازدید ها حتما بررسی سطح روغن ترمز، روغن هیدرولیک و آب رادیاتور را قرار دهید. موردهای امدادی مشاهده شده است که به علت سوراخ شدن جزیی مخزن روغن هیدرولیک، خودرو در محلی نامناسب با کمبود روغن همراه شده و راننده به زحمت خود را به محل تعمیرگاه و یا نمایندگی رسانده که باعث بروز خسارت شدید به جعبه فرمان شده است. 

۹- چک کردن تسمه تایم
در حالت نرمال اغلب خودروسازان کارکرد مناسب و مطمئن تسمه تایم را ۱۵۰ الی ۱۶۰ هزار کیلومتر عنوان کرده‌اند که این عدد برای شرایط نرمال بیان شده است. اما شرایط سخت همچون ترافیک و رانندگی زیاد با دور موتور بالا، باعث کاهش عمر مفید تسمه شده و حتی گاهی اوقات به نصف کاهش می‌دهد. 
سلامت تسمه‌تایم را چند وقت یک بار مورد بررسی قرار دهید. وجود ترک برروی تسمه‌تایم از مهمترین اخطارهای زمان تعویض این تسمه است. از طرفی زمانی که با علائمی از قبیل بد استارت خوردن موتور، لرزش بیش از اندازه موتور هنگام ‏کارکرد در دور آرام، سر و صدای اضافی از قسمت نزدیک قاب تسمه تایم، افزایش مصرف سوخت و کاهش ‏محسوس شتاب و قدرت موتور مواجه شدید مطمئن شوید که تسمه تایم سالم باشد و ایراد از جای دیگری است. 
بد نیست بدانید در بیشتر اوقات، پارگی تسمه‌تایم منجر به خسارت‌های موتوری نیز شده و به هیچ وجه در محل قابل راه اندازی نبوده و خودرو می بایستی با خودرو بر به نمایندگی و یا تعمیرگاه منتقل شود. 

۱۰- دیسک و صفحه؛ مشکلی که در محل بر طرف نمی شود. 
تماس با مرکز پاسخگویی امدادخودرو و اعلام اینکه خودرو در دنده حرکت نمی‌کند و یا تعویض دنده بسیار سخت است. به احتمال خیلی زیاد این مورد متوجه اتمام دیسک و صفحه می شود و راه حل … متاسفانه اعزام به نمایندگی!
اما چرا کار باید به اینجا کشیده شود. شما به راحتی با پایش وضعیت خودرو می‌توانید از این اتفاق جلوگیری کنید. در ابتدا به یاد داشته باشید که به صورت متوسط و فارغ از شیوه رانندگی، دیسک و صفحه خودرو ما بین ۷۰-۹۰ هزار کیلومتر عمر می‏کند. 
اما ضعیف شدن دیسک و صفحه علایمی دارد که از جمله مهترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد.
- وقتی ماشین در حال سکون است دنده را در 2 قرار داده و کلاچ را رها می‌کنیم اگر خودرو حرکت کرد و خاموش نشد دیسک و صفحه تمام شده است. ولی اگر خودرو سریع خاموش شد، هنوز زمان تعویض صفحه کلاچ فرا نرسیده است؛ به همین سادگی!
- لرزش شدید ( نسبت به وضعیت نرمال خودرو ) هنگام حرکت با دنده ۱ 
- عدم وجود کشش مناسب دنده ها در سر بالایی ها 
- جا نرفتن راحت دنده ها مخصوصا دنده عقب 

11- چراغ ها 
قبل از سفرها و به‌طور متوسط هر ۱۰۰۰ کیلومتر تمامی چراغ های خودرو مخصوصا نور های اصلی و ترمز را چک کنید. یکی از علل تصادف های زنجیره ای عدم سلامت چراغ های خودرو است که منجر به تصادف و … 

12- فیوز یدک به همراه داشته باشید
در جعبه فیوز تمامی خودرو ها، فیوز یدک تعبیه شده است. اما به علل مختلف و در زمان های متفاوت مجبور به استفاده از آنها شده اید. پس قبل از سفر حتما از وجود فیوز های یدک در آمپراژ های مختلف مطمئن شوید. مواردی مشاهده شده که شخصی در سرمای ۲۰ درجه زیر صفر ده ها دقیقه منتظر رسیدن خودروهای امدادی و جایگزین کردن یک فیوز ساده بخاری شده است. 

از امداد های مجاز استفاده کنید 
با این‌همه حادثه خبر نمی‌کند و به هر علتی شما در شهر و یا جاده از حرکت باز می‌مانید. در این شرایط خونسردی خود را حفظ کره و به هر خودرو گذری اطمینان نکنید. برای حفظ امنیت جانی و مالی خود فقط و فقط با امداد خودروهای مجاز و ترجیحا امداد خودروسازان تماس بگیرید.